Şirketimiz 100% doğal bitkisel ve uçucu yağları, hammaddelerini sizlerin hizmetize sunmak için doğru ve testleri doğru yapılmış ürünleri tüm dünyadan tedarik edip sizlerin hizmetine sunmak için var gücüyle çalışmalarına devam etmektedir.

[vcex_divider icon=”rocket” icon_color=”#1e73be” icon_size=”21px” margin_top=”20px” margin_bottom=”25px” width=”100%” height=”1px”]

Uçucu yağları dahili olarak alabilir miyim?

Uçucu yağlarımızı için “gıda sınıfı” sertifikası bulunmadığından, tüm yağlarımız dahili kullanım için etiketlenmemiştir. Bazı uçucu yağların dahili alımı ile ilgili akademik çalışmalar mevcuttur. Ancak bu yüksek konsantrasyona sahip bitki özlerinin doktorunuz veya lisanslı bir profesyonel teşhis ve tavsiyesi olmadan dahili olarak alımının tehlikeli olabileceği ihtimalinden dolayı tavsiye etmiyoruz.

Hangi uçucu yağ benim için uygundur?

Sitemizi sizin ihtiyaçlarınıza göre arama yapacak şekilde düzenledik. Ancak şunu unutmayın ki, buradaki tüm açıklama ve sınıflandırmalar sadece bilgilendirme içindir. Bizim amacımız hasta olmadan sağlıklı yaşam rutinini bitkisel yağlar ile sağlamak. Burada bulunan hiçbir yağ iyileştirme amaçlı değildir. Hastalığınızın asıl sebebini doktor muayenesi olmadan bulmayın lütfen.

Uçucu yağlar için önerilen seyreltme oranı nedir?

Uçucu yağlar konsantresi ve etkisi yüksek özütlerdir.  Yüksek oranda alınması alacağınız fayda yerine size zarar verebilir. Unutmayın, seyreltme oranı arttıkça daha fazla fayda alamazsınız. Normal uçucu yağ seyreltme oranı yetişkinler için %3 olarak tavsiye edilir. Bu oran çocuklarda %0,5’e kadar düşer. Yani yetişkinler için yaklaşık 1 çay kaşığı taşıyıcı yağ içerisine 2-3 damla uçucu yağ yeterli olacaktır.

Taşıyıcı yağ kullanmalı mıyım?

Herhangi bir cilt üstü topikal uygulama için taşıyıcı yağ her zaman iyi bir fikirdir. Taşıyıcı yağlar, uçucu yağın buharlaşıp uzaklaşması yerine onları içerisinde tutarak deri üzerinden vücuda emilimine yardımcı olur, içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler ile de cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlarlar. Ayrıca, taşıyıcı yağlar, cildin uygulamaya karşı hassasiyet olasılığını da azaltır.

Uçucu yağları ne sıklıkla uygulamalıyım?

Uçucu yağları kullanırken başarının anahtarı sürekli olarak çok az miktarda kullanmaktır. Günlük bağışıklık ve hücresel destek için, uçucu yağların günde bir kez uygulanması mükemmeldir.

Ruh hali desteği gibi diğer durumlarda, yağları gerektiği kadar kullanın. Destek ihtiyacı en fazla olduğu zamanlarda her 30 dakikada bir 1-2 damla uygulayabilirsiniz. Uçucu yağların ortama bir difüzör veya yağdanlık vasıtasıyla yayılımı, ruh halinizi desteklemek için özellikle etkili bir kullanım yöntemidir.

Her zaman küçük bir miktarla başlayın ve kullanımınızla tutarlı olun. Her üründe olduğu gibi bu ürünlerin de vücudunuzda alerjik tepki verme ihtimalini unutmayın.

Şişedeki "% 100 saf ve doğal", içeriğin% 100 saf olduğu anlamına mı geliyor?

Evet, doğru. Tüm yağlarımız% 100 saf ve seyreltilmemiştir. Topikal uygulamalarda, ayrıca taşıyıcı yağlar ile seyreltilerek kullanılması gerekmektedir. Taşıyıcı yağlarımızı buradan bulabilirsiniz.

Uçucu yağlarınızın nereden temin ediyorsunuz?

Sitemizdeki yağlarımızın hepsini ülkemizden temin etmemiz imkansız. Çünkü, bazı bitkiler sadece dünyanın belli yerlerinde kendi ortamlarında daha etkili içerikleriyle yetişebiliyor. O nedenle, farklı ülkelerden doğru ürünü doğru içeriklerle tedarik ediyoruz. Her bir ürünümüz için asıl menşei bilgisini size hem şişe üzerinde hem de sitemizde sunuyoruz.

Uçucu yağların raf ömrü nedir?

Orijinal karanlık şişelerinde serin bir yerde saklamak şartıyla uçucu yağların ömrü genelde uzundur. Bu süre narenciyelerde biraz daha az ağacın gövdesi ve kökten üretilen uçucu yağlarda biraz daha uzundur. Son kullanım tarihlerini ayrıca şişe üzerinde bulabilirsiniz.

Uçucu yağlarınız veya ürünleriniz hayvanlar üzerinde test edildi mi?

Kesinlikle hayır! Ürünlerimizin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ve herhangi bir sentetik katkı içermez. Size en kaliteli doğal ürünleri sağlama konusunda kararlıyız ve bunları asla hayvanlar üzerinde de test etmeyeceğiz.

Yağlarınız üzerinde GC-MS laboratuvar testi yapıyor musunuz?

Karşılıklı güven ilişkisi geliştirdiğimiz, vizyonumuz ve yüksek standartlarımızı anlayan ve uygulayan ve uzun yıllar aynı paydada birleştiğimiz firma ve çiftçilerle çalışıyoruz. İstediğimiz kaliteyi sağlamak için her bir üretim partisinin GC-MS testlerinin tedarikçi firmalarımız tarafından 3. bir taraf laboratuvarlar ile  yapıldığından emin oluyoruz. Ancak raporlarda bize özel bilgiler olduğu için sizler ile şu aşamada sadece sonuçlarını sitemizde paylaşabileceğiz. Bu yapılan testler ile size ürünlerimizin 100% saf, tahşişe uğramamış ve içerisinde kimyasal madde ve pestisit olmadığını garanti altına alıyoruz.

Ürünleriniz için toptan satış opsiyonu var mı?

Şu an tüm aromaterapi ürünleri için web sitemiz üzerinden dilediğiniz miktarda alım yapabilirsiniz. ürünlerimiz 10ml’den 25 kg’ye kadar artan alım miktarına göre yapılan cazip indirim imkanları ile sitemizde satıştadır. Bu miktarlarda daha fazla alım yapmak isterseniz bize ayrıca ulaşabilirsiniz.

Çok yakında, sizler için doğal ürün yapılabilecek tüm doğal hammaddeleri, şampuan ve krem bazlarını, ektratları ve ürünlerinizi doğru şekilde sunabileceğiniz ambalaj çözümlerini de hizmetize sunacağız.

Uluslararası gönderi yapıyor musunuz?

Şu anda web sitemiz üzerinden yalnızca Türkiye’den sipariş alıyoruz. Çok yakın zamanda yurtdışı için de sipariş alabilmek için çalışmalarımız devam ediyor.