Genel

Sığla Yağı Kullanımı ve Faydaları

sığla yağı

Uçucu yağların kralı olarak bilinen Sığla yağı, çeşitli önemli kullanım alanlarına ve faydalara sahiptir. Bu güçlü esansiyel yağ, topikal olarak uygulandığında cildi güzelleştirme, gençleştirme ve hücresel sağlığı ve bağışıklığı destekleme ve dahili olarak alındığında sağlıklı bir inflamatuar yanıt üretme kabiliyeti nedeniyle saygı görür. Birçok kullanımıyla, sığla yağının eski medeniyetler tarafından neden yüksek saygınlığa sahip olduğu ve en kutsal uygulamalar için kullanıldığı konusunda hiçbir soru yoktur. Bazı dinler için, sığla yağı, doğumundan sonra Mesih’e bir hediye olarak verilebilecek kadar değerli olduğu düşünüldüğü için, eski İncil zamanlarının en değerli eşyalarından biri ile ilişkilidir. Buhur dini törenler sırasında cildi ve parfümü yatıştırmak için kullanılan merhemlerde de kullanılmıştır. Sığla yağının yaydığı parfüm veya aroma, eski zamanlarda eşsiz değerini açıklayan memnuniyet, barış, rahatlama ve genel sağlık duygularını teşvik eder.

Sığla yağı kullanımları ve faydaları

Sığla yağının inanılmaz aromasını evinizdeki herhangi bir odaya ekleyin. Boş bir cam sprey şişesi alıp 15 damla sığla yağı, 15 damla greyfurt yağı ve 30 damla köknar yağı koyarak başlayın. Şişenin geri kalanını suyla doldurun. Bu spreyi halı, mobilya veya istediğiniz odaya sıkın. 

Tıraş bıçağı rahatsız edici olabilir ve sabah tıraşını gün boyu süren bir hayal kırıklığına dönüştürebilir. Tıraş gerekli olsa da, tıraş bıçağı değil. Sığla yağı ile zenginleştirilmiş bu serum ile cildinize rahatlama sağlayın. Sığla yağı,  cildin gençleşmesine ve gençleşmesine yardımcı olan en iyi yağlardan biridir. Sığla yağı ile infüze edilen bu serumu kullanarak, yağın kimyasal özellikleri cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve serum, hassas jilet yumrularını gün boyu görünüm için yatıştırır.

Sığla yağının en güçlü faydalarından biri, sağlığı, özellikle hücresel işlevi geliştirme yeteneğidir.

Elleriniz kış havasından kuruluk mu yaşıyor? Pullu ellerinizin görünümünü iyileştirmek ister misiniz? Elleriniz sert havalarda hissediyor veya nemlendirilmemiş veya gölgelendiğinde, cildi nemlendirmek ve gençleştirmek için seçtiğiniz nemlendiriciye birkaç damla sığla yağı ekleyin. Sığla yağının nemlendiricisi ile birlikte kokusu cildinize sıcak, baharatlı ve temiz bir koku katacaktır. Bu losyonu gittiğiniz her yere götürmek isteyeceksiniz!

Ellerinizin görünümünü ve hissini canlandırmak için sığla yağı kullanırken tırnaklarınızı unutmayın. Kuru bir yere seyahat ettiğinizde, sağlıklı görünen tırnakları korumak için sığla yağı uygulayın. Sadece tırnağınıza bir damla yağ koyun ve  etrafına sürün. Bu, en kuru yerlerde bile tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlar.

Stresli hissetmek? Sığla yağının bunun için bir çözümü var. Sığla yağının kimyasal bileşenleri, stres gibi olumsuz duyguların giderilmesine yardımcı olabilecek son derece güçlü bir aroma ile sonuçlanır. Yaşamın baskıları ruh halinizi tartıyormuş gibi hissediyorsanız, sığla yağını ayaklarınızın altına uygulayın. Yatıştırıcı his ve aroma rahatlama duygularını ve dengeli bir ruh halini teşvik edecektir.

Açık havada olmak çok eğlenceli! Çimenlerde koşmaktan, toprak yoldan bisiklete, mevsimlik çiçek dikmeye kadar elleriniz ve ayaklarınız sürekli aktiftir ve açık hava maceralarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Ancak günün sonunda, ayaklar ve eller tüm bu aktivitelerden yorulabilir. Ellerinizi ve ayaklarınızı dışarıda aktif bir gün geçirmek için kendilerini hissettirecek ve gençleştirecek bir sığla yağı masajı ile tedavi edin. Ayaklarınıza ve ellerinize birkaç damla sığla yağı ekleyin ve yağı cildinize masaj yapın. Bu masaj size ellerinizin ve ayaklarınızın kaçırmak istemeyeceği yatıştırıcı ve ısınma etkisi verecektir.

Dikkat

Olası cilt hassasiyeti! Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgeler ile temasından kaçının.