Genel

Selvi Yağının Kullanımı ve Faydaları

selvi yağı

Canlılığı teşvik eden ve enerjik duyguları arttıran selvi yağı, aromatik ve topikal faydaları için kullanılabilir. Selvi yağı, yağlı cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek monoterpenlerden oluşur. Vücuda enerji vermek için topikal olarak da uygulanabilir. Selvi yağının kimyasal yapısı, yenilenmesine ve canlandırıcı kokusuna katkıda bulunur. Aromatik olarak kullanıldığında selvi yağı, duygular üzerinde hem canlandırıcı hem de topraklama etkisi olan temiz bir aroma üretir. Selvi yağının gençleştirici aroması ve cilt yararları nedeniyle, genellikle kaplıcalarda ve masaj terapistleri tarafından kullanılır. İncelemek ve satın almak için Servi Uçucu Yağı sayfasına gidebilirsiniz.

Selvi Yağının Kullanımları ve Faydaları

Kalkmak ve koşmak için enerji mi arıyorsunuz? Uzun vadeden önce sadece ayaklarınıza ve bacaklarınıza selvi yağı sürün. Selvi yağının cildinizdeki canlandırıcı hissi size dayanmanız ve uzun vadede keyif almanız için gereken motivasyonel artışı sağlayacaktır.

Yağlı cilt birçok insan için yaygın bir sorundur. Yağlı cildin parlak parlaklığını azaltmanın bir yolunu arıyorsanız, günlük rutininize selvi yağı ekleyin. Cildinizi yağlı görünümden kurtarmak , yağlı cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için tonerinize bir ila iki damla selvi yağı ekleyin. Bu ekleme cildinize sağlıklı görünen  bir ışıltı verecektir.

Bu uçucu yağ difüzörü karışımını kullanarak evinizi taze orman havasının kokusuyla doldurun.  Serinletici, odunsu bir aroma için iki damla selvi, üç damla beyaz köknar ekleyin. Bu iki ağaç bazlı yağ, taze yaprak dökmeyen bir ormanı anımsatan bir atmosfer yaratacaktır.

Günün sonunda banyoda selvi yağı kullanarak kendinizi biraz rahatlatın. En iyi sonuçlar için, stresli bir günün ardından vücudunuzun rahatlamasına ve canlanmasına yardımcı olmak için ılık bir küvete yarım bardak epsom tuzu ve üç damla selvi yağı ekleyin. 

Durgun hissettiğinizde, selvi yağını doğrudan şişeden soluyun. Selvi yağı duygular üzerinde topraklama ve uyarıcı bir etki sağlar. Selvi yağı çeşitli monoterpenler içerdiğinden, aromatik bileşikleri yükselmeye yardımcı olabilir ve ihtiyacınız olabilecek ek desteği sağlar. Daha fazla ürün incelemek için Uçucu Yağlar sayfasını ziyaret edin.

Selvi Yağı Nerede Yetişir?

Manzaralı yerlerde yaygın olarak yetişen selvi ağacı çok yıllık ve yaprak dökmeyen bir bitkidir. Bu ağacın tanımlayıcı özellikleri dik ve uzun biçimidir. Bu ağaçlar 18 ila 24 metre uzunluğunda olağanüstü yüksekliklere kadar büyüyebilir. Selvi ağacının yaprakları koyu yeşil ve ölçeklidir. Ağaç ayrıca koniler üretir. Bu koniler odunsu ve pulludur ve genellikle olgunlaşması iki yıl alır. Selvi ağacının kökeni Akdeniz bölgesi ve batı Asya’dır.

Selvi Yağı Bileşenleri

Ana Kimyasal Bileşenler : α-pinen, caren, limonen

Selvi yağının üç ana kimyasal bileşeni a-pinen, caren ve limonendir. Hem limonen hem de a-pinen, monoterpen grubunun bir parçasıdır ve güçlü canlandırıcı özelliklere sahiptir. a-pinen ayrıca güçlü yenileyici özelliklere sahip bir kimyasal olarak da bilinir. 

Dikkat

Olası cilt hassasiyeti! Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgeler ile temasından kaçının.

Back to list