Kil Maskesi

Ghassoul (Rhassoul) Kili Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Ghassoul (Rhassoul) Kili Fas’taki Atlas dağlarından temin edilen ve genellikle cilt ve saçları tedavi etmek için kaplıcalarda kullanılan rahatlatıcı bir kildir. Volkanik aktivite ve jeotermal değişikliklerin doğal bir kombinasyonu nedeniyle oluşan bu ki lekeleri azaltırken cilt tonunu eşitleme yardımcı olur.
Rhassoul kil üzerinde yapılan çalışmalar ve testler cilt elastikiyetini artıra bildiğini siyah noktaları azalta bildiğini cilt kuruluğunu pul pul dökülmeyi azaltabileceğini belirtmektedir.

Yüksek konsantrasyonda silika ve magnezyum içeriğine sahiptir.

Ölü deri hücrelerini temizler;

Ölü cilt hücrelerinin birikmesi gözenekleri tıkar ve yağın hücrelerden çıkışını engeller,bu da siyah noktalara ve sivilcelere yol açar. Bu sebeple derin temizlik gereklidir.
Rhassoul kilinindokusu ve moleküler yapısı gözeneklerin derinlerindeki kirleri ve fazlalıkları emmeye yardımcı olur böylece onları temizler ve arındırır.

Sebum dengesi düzenler;

Rhassoul kil cildinizin doğal yağ dengesini düzenleyerek Kuru cildi iyileştirir üretilen yağ miktarını kontrol eder cildin aşırı kurumasına önleyebilir.
Rhassoul kilin benzersiz emici özellikleri mıknatıs gibi ciltten fazla yağ ve kirleri çeker.

Gözenekleri sıkılaştırır;

Yaşlandıkça cilt Yapı taşlarını siler, küçük gözenekler ve güzel bir ciltten sorumlu olan kolajen ve elastini kaybetmeye başlar. Gözenekler daha sarkık gözyaşı şekline geçtiğinden cilt yavaş yavaş sarkmaya başlar.Buket doğal büzücü özellikleri sayesinde gözenek duvarlarını güçlendirebilir ve sertleştirilebilir çaplarını azaltabilir ve eski dairesel görüntüsünü geri kazanmaya yardımcı olabilir.

Cildi detoksifiye eder;

Genel olarak killerin detoksifiye etkisi vardır. Rhassoul kil bunun yüksek iyon değişim seviyesi ile yepyeni bir seviyeye taşır.güçlü negatif bir elektromanyetik yük ile birlikte gelirken cildinizin altındaki toksinlerin çoğunun pozitif bir yükü vardır. Bu iyon değişimi ile kirleri çıkarır toksinleri çekerek cildi dakikalar içinde detoksifiye eder.
Cilt silika içeriğinden dolayı yumuşatılmış ve gözenekleri derinlemesine temizlediği için inanılmaz derecede pürüzsüzlesecektir. Cildiniz için faydalı olan ürünleri Cilt Bakımı sayfasını ziyaret ederek bulabilirsiniz.

Tahrişleri yatıştırır;

Hassas bir cildiniz varsa güzellik ürünlerini çok dikkatli bir şekilde seçmeniz ve kullanmanız gerekir aksi takdirde hassas cilt yapısına büyük zarar verebilirler.
Bu kil egzama Sedef gibi cildin enflamatuar koşullarını sakinleştirerek hafifçe iyileşen yatıştırıcı etkiye sahiptir.
Atopik dermatit olarak da bilinen kızarıklık kaşıntı kuruluk pul pul dökülme gibi cins hassasiyetlerin de etkilenen bölgeye rhassoul kil uygulandığında genellikle rahatlama sağlanır düzenli kullanımda cilt durumunuz düzelir.

Rhassoul kil cilt tonu ve dokusu üzerindeki muhteşem etkisi nedeniyle güzellik endüstrisinde son derece popülerdir.
Silika magnezyum ve potasyum gibi mineraller den zengin olan rhassoul kil hem cilt hem de saç için eniyi seçimdir.
Rhassoul kil tıkanmış problemli ciltler ve aynı zamanda Kuru ve yaşlanan ciltler için mükemmeldir.
Rhassoul kili ile ciltte en iyi etki iyileşme ardışık olarak 8 -12 haftalık bir süre kullanımdan sonra görülebilir.Cilt derinlemesine temizlenmiş dengeli ve her zamankinden daha parlak hale gelir.

Killer yüz temizleyici veya yüz maskesi olarak kullanılabilir.

  • Temizleyici olarak; Kile az miktarda su veya hidrosol ekleyin nemli cilde dairesel ve yukarı doğru hareket ederek uygulayın ılık su ile cildi durulayın.
  • Maske olarak; Pürüzsüz kremsi bir macun elde edene kadar yeterli miktarda su veya hidrosol ekleyin. Dairesel de yukarı doğru hareketlerle nemli cilde uygulayın. (Bu cildin dolaşımını artırarak muhteşem bir ışıltı verir.) Kil maskesi satın almak için Rhassoul Kil Maskesi ürününü inceleyebilirsiniz.

Maskeyi yaklaşık 5-10 dakika bekletin( kenarlar kurumaya ve sertleşmeye başlayıncaya kadar.) Ilık su ile veya ıslak yüz bezi ile temizleyin. çok fazla kurutmayın. yanlış kullanıldıklarında rahatsız edici cildi çok kurutucu olabilir.
Ardından bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin.
Bu yüz maskesi ideal olarak haftada iki kez kullanılmalıdır.
Killer kuru haliyle süresiz saklanabilir. Bütün kil maskesi ürünleri için Kil Maskesi sayfasını ziyaret edin.

Back to list