Genel

Okaliptus Yağı Kullanımı ve Faydaları

okaliptüs yağı

Uzun dönem yaprak dökmeyen bir ağacın yaprağından elde edilen okaliptüs yağı birçok topikal ve aromatik fayda sağlar. Okaliptüs yağının ana kimyasal bileşenleri okaliptol ve alfa-terpineol olduğundan, bu uçucu yağın rahatlatıcı ve serinletici bir buharı vardır. Bu etkiler okaliptüsü rahatlatıcı bir masaj için ideal kılar. Okaliptüsün faydaları teneffüs edilerek ve yayılarak kolayca elde edilebilir. Aromatik olarak, okaliptüs yağı bileşikleri açık bir zihin ve rahatlama duygularını teşvik edebilir. Okaliptüs yağı ayrıca cilt için avantajlı olan ve yüzeyleri ve havayı temizlemek için kullanılabilecek güçlü arındırıcı özellikler içerir. Temizleme özellikleri nedeniyle, okaliptüs, nefesi ferahlatmak ve ağız sağlığını desteklemek için ağız durulamalarında kullanılır.

Okaliptüs Yağı Kullanımları ve Faydaları

Duş deneyiminizi daha da rahatlatıcı hale getirin. Duş alırken doğrudan duş zeminine iki damla okaliptüs yağı dökün. Sudan gelen buhar, okaliptüs yağı için doğal bir difüzör oluşturarak size net ve canlandırıcı bir his verecektir.

Uzun bir günden sonra gergin duygularınızı okaliptüs yağı yardımıyla bırakın. Yatmadan önce bir difüzöre biraz okaliptüs koyun. Okaliptüs yağının aroması, sizi daha iyi bir gece uykusu için hazırlayarak gevşeme duygularını teşvik edecektir.

Nemlendiricinizi cildiniz ve duyularınız için faydalı bir ürüne dönüştürün. Seçtiğiniz bir nemlendiriciye bir damla okaliptüs yağı ekleyin. Bu karışımı faydalarını görmek için cildinize uygulayın.

Gerginlik hissediyorsanız, ancak rahatlamak için çok az zamanınız varsa, duygularınızı bastırmayın, okaliptüs yağı yardımı ile gitmelerine izin verin. Bir dahaki sefere gerginlik hissettiğinizde, ellerinize birkaç damla okaliptüs yağı koyun, ellerinizi burnunuzun üzerine koyun ve derin bir nefes alın. Bu basit ve hızlı işlem size sakinleştirici ama enerji verici bir destek verecektir.

Rahatlatıcı bir masaj deneyimi yaratmak için masaj uygulamalarınızda okaliptüs yağı kullanın. Okaliptüs, cildinize nemlendirici faydalar sağlarken yağın etkilerini yaymaya yardımcı olmak için seçtiğiniz bir krem ​​veya losyon ile kolayca birleştirilebilir. Okaliptüs yağında bulunan kimyasal bileşenler rahatlatıcı, serinletici bir buhar üretir, bu da onu masaj kullanımı için ideal bir yağ yapar.

Okaliptüs yağının aromatik faydaları dağıldığında kolayca elde edilebilir. Kış aylarında veya soğuk, kasvetli bir günde, okaliptüs yağını canlandırmak, yatıştırmak ve yükseltmek için kullanın.

Yoga ve meditasyon, vücudunuzu birleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olabilecek sakinleştirici aktiviteler olabilir. Bu aktiviteleri bu kadar yenileyecek şeylerden biri, gereksiz veya karmaşık düşüncelerin zihnini temizlemek için zamana sahip olmaktır. Yoga veya meditasyon deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olmak için, okaliptüs yağını zihninizi temizlemeye yardımcı olduğu için uygulamanıza dahil edin. Okaliptus Radiata Uçucu Yağı ve Okaliptus Globulus Uçucu Yağı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Okaliptüs Nerede Yetişir?

Okaliptüs bitkisi, 16 metre yüksekliğe kadar büyüyebilen yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Okaliptüs yaprakları ince, uzun ve yeşildir. Okaliptüs yağı yapraklardan çıkarılır.

Okaliptüs Yağı Bileşenleri

Ana Kimyasal Bileşenler: Okaliptol, alfa-terpineol

Okaliptüs yağının iki ana kimyasal bileşeni Okaliptol ve alfa-terpineol’dür. Okaliptol, belirli bir uçucu yağ grubunda bulunan birkaç önemli oksitten biridir. Bu oksitler, çoğu Okaliptüs yağında bulunan birçok güçlü fayda sağlar. Okaliptol gibi birçok oksit, güçlü temizleme yararları sağlar ve yatıştırıcı, soğutma buharı üretir. Belirli oksitler topikal olarak uygulandığında, cildi gençleştirebilir ve canlandırabilirler. Okaliptüs yağı, okaliptüs yağını bu oksit faydalarının çoğunu elde etmek için ideal bir yağ haline getiren çok yüksek bir Okaliptol konsantrasyonu içerir. Daha fazla yağ incelemek için Uçucu Yağlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dikkat

Olası cilt hassasiyeti! Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgeler ile temasından kaçının.

 

Image Ürün Fiyat Miktar Satın Al
195,00 
Back to list