Biz Kimiz?

Aromatics Essence, doğal cilt bakımı ve aromaterapide kullanılan saf ve uçucu yağlar ve ürünlerini güvenilir kaynaklardan tedarik eden, ithalat ve ihracatını yapan, özenle seçilmiş ürünleri toptan veya perakende olarak müşterilerinin hizmetine sunan bir firmadır.

Ürünlerimizin içerisinde;

 1. Saf Doğal ve Organik Uçucu Yağlar
 2. Saf Sabit ve Masaj Yağları
 3. Saf Hidroseller, Hidrolatlar
 4. Doğal Krem ve losyon bazları
 5. Doğal Katı veya sıvı sabun bazı
 6. Doğal Şampuan ve saç kremi bazı
 7. Sinerji karışımları
 8. Difüzörler
 9. Çeşitli ambalaj çözümleri (şişeler, kapaklar, etiketler vs.)
  bulunmaktadır.

Ayrıca, özel karışımlar, doğal koku ve parfümlerin yanısıra sizler için ürün geliştirme ve özel etiketleme hizmeti vermeyi de planlamaktayız.

“Kalitenin, müşterilerin memnuniyetini kazanmanın arkasındaki en önemli faktör olmaya devam ettiğini ve ilk izlenimin yalnızca kaliteye bağlı olduğunu biliyoruz.”

Ürün Tedarik Edilen Ülkeler

ABD

Greyfurt

Hindistan

Havuç Tohumu, Buhur, Nane, Limonotu

Brezilya

Portakal

Güney Afrika

Okaliptus Radiata

Avustralya

Çay Ağacı

Çin

Okaliptus Globulus, Zencefil

Bulgaristan

Lavanta

Fas

Mersin

Mısır

Itır, Fesleğen, Mercanköşk

Tunus

Biberiye

İtalya

Bergamot

Arjantin

Limon

İspanya

Mandalina, Selvi

Paraguay

Petitgrain (Turunç Yaprağı)

Sri Lanka

Tarçın Yaprağı

Somali

Buhur Carterii

Fransa

Lavanta, Adaçayı

Avrupa

Ardıç

Misyonumuz

Vizyonumuz, doğal ürünlere ve aromaterapiye olan merakımız ile başlayıp, yaptığımız araştırmalar, yurtiçi ve yurtdışında aldığımız eğitimlerle pekiştirdiğimiz bilgilerimizi sizlerle paylaşarak, sağlıklı, zararsız, hastalıksız yeni bir yaşam tarzı oluşturabilmektir.

İsteğimiz, bu doğal yaşam tarzı ile her eve, her aileye bu ürünler ile ulaşabilmek, her bireyin fayda görmesini sağlamaktır.

Hedefimiz, müşterilerimize güzel ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından tedarik ettiğimiz en kaliteli ve en güvenilir ürünleri temin etmektir.

Vizyonumuz

Amacımız, ülkemizin doğal zenginliklerinden doğaya zarar vermeden, doğru ürün kültivasyonu ile aynı kalitede ürünün temininin sürdürebilir olduğu bir sistem tesis ederek elde edeceğimiz ürünleri, öncelik ülkemizin insanlarının kullanımına sunmak, ülkemizin cari açık kalemlerinden olan bu ürünlerin başka ülkelere ihracatı ile bir nebze ülkemize katkıda bulunmak ve ülkemizde olmayan ürünlerin doğru ve kaliteli bir şekilde teminini sağlamaktır.

Aromatics Essence olarak, doğadaki ürünlerin nesillerinin korunması için sosyal sorumluluk hissetmekteyiz. Bu nedenle de hem ürünün hem de kalitesinin sürdürebilir olması bizim için çok önemlidir. Bunu sağlamak için de doğru eğitimleri almış çiftçiler ile doğru tohum veya fide kullanılmış, doğru şekilde yağı çıkarılmış, doğru saklama koşullarında depolanmış ürünleri size ulaştırmak için organizasyonlar yapmaktayız.

Amacımızı yerine getirebilmemiz için;

 • Kalite standartları oluşturmak ve takibini yapmak
 • Sürdürebilirliği sağlamak (çiftçi eğitimleri, organik ve konvansiyonel tarım)
 • Hızlı teslimat
 • Orta adam kullanmamak

Ürünlerimiz

 1. Doğal ve organik yaşam meraklıları
 2. Aromaterapistler
 3. Aromaterapi kursları ve okulları
 4. SPA ve Sağlık merkezleri
 5. Doğal ürünler perakende satış mağazaları
 6. Aktar ve eczaneler
 7. Otellerin
  kullanımı için uygundur

Yaşam Tarzımız

Amacımız yaşamımızın her aşamasında doğadan aldığımız güç ile mutlu, huzurlu, dengeli bir hayat sürmenizi sağlamaktır. Aromaterapiyi sadece iyileştirici olarak düşünmemenizi, hayatımızda bir yaşam tarzı olarak kullanmanızı sağlamaktır.

Uçucu yağlar, sabit yağlar ve ürünleri de bu yaşam tarzını oluşturmak için gideceğiniz yoldaki en önemli araçlardır.

Tüm işlemlerimizi etik, sosyal açıdan sorumlu bir şekilde yürütmeyi ve yalnızca saf, sürdürülebilir kaynaklı uçucu yağları en yüksek kalitede satmayı taahhüt ediyoruz.

Tedarikçilerimizde işçi güvenliği, adil muamele, sürdürülebilir tarım uygulamaları, çevresel yönetim, toplumun katılımı ve temel yağ saflığı ve kalitesi konularında taahhüt talep ediyoruz.

Farkımız

Gerek yurtiçi gerek yurtdışından temin edebileceğiniz bir çok uçucu yağ ve sabit yağlarda ve ürünlerinin satışını yapan firmaları bulmak çok kolay. Ancak, asıl önemli soru, bu ürünlerin doğru ürünler olup olmadığı, saf ve pestisit içerip içermediği, doğru üretim teknikleri ile üretilmiş iyileştirici etkisinin olup olmadığı..

Aromatics Essence firma içinde oluşturduğu kalite standartları ile size bu ürünleri test sonuçları ile beraber sunuyor.

Sizin ve ailenizin gönül rahatlığı ile kullanabileceği uçucu ve taşıyıcı yağlar içeren aromaterapi ürünlerini size sunabilmek için;

 1. Doğru ürün tedariği,
 2. Doğru testler,
 3. Standartlar dahilinde üretim

gibi 3 ayaklı bir kalite anlayışımız mevcuttur.

Biz bu anlayışımızın uygulamaları ile mevcut endüstri uygulamalarında bir lider olmayı taahhüt ediyoruz. Bu yaklaşımımızla sektörde fark yaratacağımıza ve hiçbir yerde bulamayacağınız saf uçucu yağlar ve ürünlerine rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Tedarik edilen ürünlerin saflığı, tedarikçi firmadan istenilen test sonuçları ve bizim firma içi yaptığımız testler harici, firma dışı bağımsız test laboratuvarlarında yapılan GC-MS (Gaz kromatografisi-kütle spektrometresi) testleri ile teyid edilmekte ve bu aşamalardaki olumlu sonuçlar neticesinde kabul edilmektedir.